Prohlídka Národního technického muzea v Praze - 17. 10. 2019

Ve čtvrtek 17. října jsme jeli se školou do Prahy. Navštívili jsme Národní technické muzeum. Viděli jsme tam mnoho starších, ale i současných, modelů aut a letadel. Byl to ohromný areál. Nebyla tam vystavena jen auta a letadla, ale našli jsme tam i staré lodě, kola, lokomotivy a dokonce tam byl i model horkovzdušného balonu. Nejvíce se mi tam ale líbila ta lokomotiva s vagonem. Bylo dovnitř vidět okénky a celé kupé bylo vyzdobené a nastrojené. Po návštěvě téhle části muzea jsme šli ještě do spodních prostor. Tam bylo hornické muzeum a moc pěkné. Viděli jsme tam figuríny horníků. Některé děti se jich i bály. Výlet byl krásný.                                                                                             E. Macašová 4. ročník