O školce

Mateřská škola se stala od ledna roku 2003 součástí Základní školy Tochovice. Provoz školy probíhá ve dvou prostorných třídách. V roce 2011 proběhla ve škole velká rekonstrukce. Byla vyměněna okna, budova byla zateplena a dostala novou barevnou fasádu, stávající kotle byly nahrazeny kotlem na peletky. K budově patří také velká zahrada s mnoha herními prvky – pískoviště, houpačky, vláček, skluzavka, altánek. Součástí školy je školní kuchyně, kde se vaří obědy i pro základní školu. Provoz školy probíhá od 6,30 hodin do 16,00 hodin.

Škola pracuje podle školního vzdělávacího programu s tématickým názvem „Svět patří nám“. Každá třída má zpracovaný svůj třídní plán. 1.třída s názvem „Cestou necestou se skřítkem Matýskem“ a 2. třída " To je krády na světě na té naší planetě". Plán je zpracován na tříleté časové období /2013 – 2016/.