Okresní kolo dopraní soutěže 16. 5. 2017

Na dopravní soutěž jsme vyjeli s paní učitelkou autem už před 8 hodinou. Paní učitelka si odložila na střechu auta průhledné desky s přihláškou do soutěže a vyjeli jsme. V Modřovicích jsme na to přišli a vrátili jsme se. Naštěstí všechno dobře dopadlo. V Příbrami na dopravním hřišti jsme dostali startovní čísla, paní redaktorka z Periskopu si nás vyfotila a soutěž začala. Nejdříve jsme jezdili na dopravním hřišti podle pravidel silničního provozu, všude nás kontrolovali policisté a dávali nám trestné body za porušení pravidel. Na zdravovědě jsem si vytáhla otázku „krvácení z nosu“, kterou jsem celkem zvládla, neboť jsem získala jen 5 trestných bodů. Horší to bylo na testech, kde jsem dostala 40 trestných bodů. Zato v jízdě zručnosti jsem byla z celého našeho družstva nejlepší. Po výborném obědě bylo vyhlašování vítězů. Z 10 družstev jsme skončili na 5. místě. Ještě jsme navštívili cukrárnu a jeli domů do Tochovic. Den se mi moc líbil a doufám, že příští rok pojedu do Příbrami zase.

L. Funfálková – 3. ročník