Setkání bývalých prvňáčků školy 30.8.2008

O posledním prázdninovém víkendu v sobotu 30. srpna se uskutečnilo v naší škole setkání jejích bývalých žáků, kteří zde nastupovali do 1. třídy přesně 1. září, ale před padesáti lety, v roce 1958. S nápadem uskutečnit tuto sešlost přišla jedna z bývalých žákyň paní Anna Pešková rozená Vaníková. Z osmi tehdy nastupujících prvňáčků se setkání zúčastnilo pět děvčat a jeden chlapec.
V oblečení, které tehdy patřilo k předepsanému stejnokroji nosícímu se při slavnostních událostech, tedy v bílých košilích, plisovaných sukénkách a pionýrských šátcích, se školními aktovkami na zádech a sáčky s přezůvkami, očekávali ,,prvňáčci“ příjezd své třídní paní učitelky Jany Zachové tehdy Severínové, která v roce 1958 zahajovala na zdejší škole v této třídě svoji pedagogickou dráhu.
Přivítání všech bylo velmi milé, přátelské a plné emocí. Po prohlídce zařízení školy se bývalí prvňáčci posadili do školních lavic ve třídě, kde začínali před padesáti lety svoji cestu za vzděláváním a vzpomínali nad fotografiemi na školní příhody a své spolužáky. Na řadu přišlo i přednášení básniček, které jim tehdy pomáhaly poznávat jednotlivá písmenka abecedy.
Všechny zúčastněné toto setkání naplnilo spoustou příjemných prožitků a dojmů. Nechyběly ani slzy dojetí.