Velvyslanec USA navštívil Tochovice

 

Ve středu 7. září předal velvyslanec USA Andrew Schapiro v Tochovicích pamětní plaketu rodině pana Josefa Pařízka, který na konci II. světové války zachránil život americkému pilotu. Setkání s potomky Josefa Pařízka se zúčastnil také Parkerův synovec Scot Lowry, vojenský přidělenec na Velvyslanectví USA Mark Wootan a dvě Pařízkovy vnučky a jedna pravnučka.

Velvyslanec vysvětlil dětem, v čem spočívalo hrdinství Josefa Pařízka. Nakonec jim nabídl selfie, se kterým všechny nadšeně souhlasily.Velvyslanec navštívil v Tochovicích místní malotřídku a vysvětlil dětem, v čem spočívalo hrdinství Josefa Pařízka. Nakonec jim nabídl selfie, se kterým všechny nadšeně souhlasily.

 

 

 Celý článek je na internetu: https://cz.usembassy.gov/cs/velvyslanec-usa-ocenil-zachranu-zivota-americkeho-letce-na-konci-ii-svetove-valky/